Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookPowitanie

Apel o wsparcie finansowe zakupu sztandaru

Mieszkańcy m. Łodzi, Sympatycy Pożarnictwa, Przyjaciele,

W bieżącym roku Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa obchodzić będzie Jubileusz z okazji 85-lecia swojego istnienia. Ten doniosły fakt, stał się inspiracją dla społeczności strażackiej do podjęcia kolejnego kroku - pozyskania nowego sztandaru, który jako szczególny znak nie tylko jednoczy kolejne pokolenia strażaków, ale zobowiązuje do szacunku, wytężonej pracy i godnego reprezentowania Jednostki.

Zwracamy się w imieniu całej społeczności strażackiej z prośbą o finansowe wsparcie, które pozwoli ufundowanie sztandaru i oficjalne przekazanie go naszej jednostce w miesiącu wrześniu 2014 roku.

Przypomnijmy, że sztandar, który obecnie posiadamy został przekazany naszej jednostce w roku 1969 i widnieją na nim symboliczne "gwoździe" z niemalże 3/4 nazwiskami społeczności lokalnej.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli na naszą gorącą prośbę nie pozostaną Państwo obojętni.


Ognisty Ratownik - Gorąca Krew

W dniu 27.04.2013 zorganizowaliśmy akcję honorowego krwiodawstwa pod nazwą "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Podczas akcji w ciągu 3 godzin udało się zebrać po 450 ml krwi od 12 osób. Wasza bezinteresowność jest źródłem nadziei i życia dla tych, którzy jej potrzebują. Postawa taka niesie nadzieję, iż nie braknie tego drogocennego leku, jakim jest krew.

 


Zebranie sprawozdawcze

W dniu 02.03.2013 w naszej jednostce odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2012.
Uczestniczyli w nim m.in.: Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Łodzi - dh Sławomir Emanuel, Wiceprezes ZOM ZOSP RP w Łodzi - dh Jerzy Balcerek, Komendant Miejski ZOM ZOSP RP w Łodzi - dh Ireneusz Wieczorkiewicz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - st.bryg. Andrzej Wyciszkiewicz, Główny Specjalista Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMŁ - Dariusz Leśniewicz, Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Stoki - Wojciech Galicki, kpt Wojciech Pernal - Dowódca Zmiany JRG 8, a także druhowie z ościennych jednostek OSP.

Zebranie rozpoczęto minutą ciszy ku pamięci zmarłych druhów, po czym przystąpiono do wręczenia odznaczeń. Odznaczeni i wyróżnieni zostali następujący druhowie:

Krzysztof Przyborowski, Tomasz Kuczma - Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa;
Dominik Kuczma, Jarosław Jaworski, Bartłomiej Pikuła, Zbigniew Cichoń - Strażak Wzorowy;
Krzysztof Przyborowski, Tomasz Kuczma - Wysługa Lat X
Agnieszka Jaworska, Jarosław Jaworski, Łukasz Jaworski, Justyna Błoch, Michał Ciepielowski, Bartłomiej Pikuła, Cezary Bukrym - Wysługa Lat V

W trakcie dyskusji zostały poruszone tematy finansów jednostki, remontów jednostki, wyposażenia w sprzęt naszej jednostki, ubezpieczenia strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych oraz organizacji 85-lecia istnienia naszej organizacji.

Wszystkim gościom, druhom i druhnom dziękujemy za przybycie. Dziękujemy również za przygotowanie i obsługę zebrania.

21. Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała po raz pierwszy nie tylko dla najmłodszych pacjentów szpitali.

Połowa pieniędzy zebranych w 21. Finale zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, a pozostałe na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

W Manufakturze można było oglądać niezwykłe samochody i motocykle oraz sprzęt policji i straży pożarnej. Te ostatnie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem dzieci, które mogły zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i uruchomić jego syreny, a także pogłaskać psy ratownicze.

Nasza jednostk
a uzbierała w tym roku 2886,85 zł - jest to wynik dużo mniejszy niż w latach poprzednich, jednakże na pewno wesprze leczenie zarówno noworodków, jak i seniorów. Wolontariuszami byli: Marcin Gutsh, Cezary Bukrym, Dominik Kuczma.

 

Przekazanie wozu bojowego do naszej jednostki

Łódzcy strażacy otrzymali sześć nowych samochodów. Do dyspozycji będą mieć teraz dodatkowo m.in. trzy średnie pojazdy gaśnicze Volvo zabudowane przez firmę BoCar.

Kupiono także Fiata Doblo, który będzie służył jako wóz kwatermistrzowski m.in. do zaopatrzenia. Przyda się w czasie większych akcji ratownicz-gaśniczych, których mamy coraz więcej na terenie naszego Miasta.
Kolejnym nowym pojazdem jest Pgaz Mercedes Sprinter. To specjalistyczny pojazd, mający za zadanie wymianę butli podczas dużych pożarów.

Drabina, którą otrzymała łódzka PSP ma wysięg 42 metrów i jest obecnie największą drabiną w naszym mieście.

Nasza jednostka otrzymała średni samochód gaśniczy Star/Man 12.227 z pojemnością zbiornika wodnego 2,5m3, tak więc po raz pierwszy w historii istnienia naszej straży, jesteśmy już jednostką typu S-3.
Kluczyki odebrał druh Prezes OSP - Krzysztof Bąkowski, w uroczystości również wzięli udział druhowie: Cezary Bukrym, Mariusz Powałka, Bartłomiej Pikuła oraz Łukasz Lasocki.
Pozostałe wozy zostały przekazane do OSP Andrzejów oraz OSP Nowosolna.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali