Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookPrzekazanie samochodu do naszej jednostki !

W dniu 16 grudnia 2011r.na terenie Komendy Miejskiej PSP w Łodzi odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów dla jednostek ratowniczo gaśniczych oraz dwóch samochodów dla jednostek ochotniczej straży pożarnej. Kluczyki jednego z nich - StarMan'a 12.227 trafiły w ręce Prezesa naszej jednostki druha Krzysztofa Bąkowskiego.

Oprócz niego przekazano również 2 średnie samochody na podwoziu MAN oraz jeden ciężki samochód na podwoziu Scania. Samochody te zastąpią dotychczas eksploatowane wozy bojowe na jednostkach Nr 4, Nr 5 oraz Nr 7. Ich zadaniem jest głównie walka z pożarami, niemniej jednak ze względu na wyposażenie techniczne są one również nieodzowne w usuwaniu wszelkiego rodzaju wypadków i zdarzeń niebezpiecznych na drogach. Samochody zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Łodzi i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Wartość inwestycji to 2,4 mln złotych łącznie za trzy pojazdy.
Komenda miejska PSP w Łodzi otrzymała również ciężki samochód ratownictwa technicznego (MegaCity) na podwoziu 8x8 Scania został on wyposażony w żuraw hydrauliczny o udźwigu 6,5t oraz 2 wciągarki hydrauliczne i dźwig do transportu pojazdów ciężarowych. Samochód jest również wyposażony w sprzęt hydrauliczny i elektryczny stosowany w ratownictwie technicznym. Zakup tego samochodu został zrealizowany w ramach projektu z wykorzystaniem Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego – Infrastruktura i Środowisko Narodowa Strategia Spójności. Koszt tego pojazdu to blisko 2,4 mln złotych.
W ramach współpracy ze Strażą Graniczną Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 została doposażona w przekazany przez pograniczników samochód terenowy Mercedes G 290GD oraz quad Honda TRX 300. Pojazdy te przypisane będą do Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej, gdzie będą wykorzystywane do transportu sprzętu i ludzi w trudnodostępnym terenie. Dodatkowo ze środków komendy wojewódzkiej została zakupiona kamera wziernikowa do poszukiwań technicznych i ratownictwa na gruzowiskach – Searchcam 3000 za kwotę 57 tyś. złotych.

Dziękujemy bardzo Komendantowi Miejskiemu PSP w Łodzi - st. bryg. Andrzejowi Wyciszkiewiczowi, bo to głównie dzięki niemu udało nam się pozyskać w/w wóz bojowy. Dziękujemy również Zarządowi Miejskiemu za poparcie naszych wniosków oraz Urzędowi Miasta Łodzi za dotychczasowe wspieranie naszej działalności.


Podziel się z innymi: Facebook Google
Facebook - Lubię To:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali
Losowa Fotografia