Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookGroźny pożar przy ul. Zbocze 12

W dniu 19 stycznia 2012r. około godziny 0:16 do Miejskiego Stanowiska Kierowania KM PSP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kamienicy, przy ulicy Zbocze 12. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów PSP ( JRG 8, 4, 1 i 2) i 3 zastępy OSP ( GBA, GLBM z naszej jednostki oraz GBA z OSP Mileszki ). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się poddasze murowanego, mieszkalnego budynku wielorodzinnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podzieleniu terenu pożaru na 3 odcinki bojowe:
1. podanie 4 prądów wody przez dwie klatki schodowe do wnętrza budynku.
2. podanie 3 prądów wody na dach w/w obiektu od ul. Zbocze.
3. podanie 2 prądów wody na dach w/w obiektu od podwórka posesji. Jednocześnie w celu oddymienia pomieszczeń wykonano w dachu otwory przy pomocy pilarek. Działania były utrudnione z powodu umiejscowienia pożaru w przestrzeni międzysufitowej oraz konstrukcji dachu w/w obiektu. Użyto kamery termowizyjnej w celu zlokalizowania ogniska pożaru.
W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych zawaleniu uległa część stropu lekkiego. Podczas prowadzonych działań poślizgnął się na śliskiej nawierzchni i lekkiemu wypadkowi uległ druh Cezary Bukrym.
Z zagrożonego budynku ewakuowano 40 mieszkańców do podstawionego autobusu MPK zadysponowanego na miejsce zdarzenia przez CZK. Poszkodowanym, którzy nie mogli powrócić do swoich mieszkań (ze względu na zniszczenia) zapewniono ciepłe napoje oraz lokale zastępcze.
W czasie prowadzonych działań do ZRM zgłosiły się trzy osoby z podejrzeniem zatrucia CO.
Sytuacja pożarowa została opanowana po godzinie 3-ciej, jednakże nasze działania zakończyliśmy dopiero o godzinie 6tej. Łącznie działania trwały ponad 6 godzin.

 Podziel się z innymi: Facebook Google
Facebook - Lubię To:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali