Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookPiszą o nas...
[ 1.06.2006 ] Piszą o nas...

Bezimienni bohaterowie

Ochotnicze Straże Pożarne, chlubią się wieloletnią tradycją. Do ich grona bez wątpienia można zaliczyć OSP - Sikawa, ze strażnicą zlokalizowaną przy ul. Janosika 158. Jak wynika z dokumentów , historia tej zacnej placówki datuje się od 1929 roku. Jak wiele innych przeszła , różne koleje losu. Nic jednak nie zmąciło, obywatelskiego zaangażowania w problematykę pożarnictwa.
130-Lecie Łódzkich Straży Pożarnych
[ 12.05.2006 ] 130-Lecie Łódzkich Straży Pożarnych

Przejazdem zabytkowych wozów strażackich przez ulicę Piotrkowską rozpoczęły się obchody Dnia Strażaka oraz 130-Lecia istnienia Łódzkiej Straży Pożarnych. Po mszy polowej, odprawionej na Starym Rynku, 34 strażaków dostało nominacje na wyższe stopnie oficerskie, 89 - aspiranckie oraz 230 na stopnie podoficerskie.
Strażacka majówka
[ 3.05.2006 ] Strażacka majówka

Maj jak co roku, jest miesiącem świętowania strażaków zarówno ochotników, jak i zawodowych. Druhowie z OSP Łódź - Sikawa w zaczęli obchody Święta Strażackiego 3 maja mszą świętą o godzinie 9.30 w Parafii Matki Bożej Różańcowej. Następnie po mszy uroczyście przemaszerowali przez całe osiedle do swojej remizy.
Święta Wielkanocne
[ 17.04.2006] Święta Wielkanocne

Podczas Wielkiego Piątku oraz Wielkiej Soboty nasi druhowie brali udział w uroczystościach poprzedzających Zmartwychwstanie Jezusa. Od wieczornej Mszy Świętej tradycyjnie aż do do Rezurekcji pełniliśmy wartę przy Grobie Pańskim w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej przy ulicy Janosika.
Zebranie sprawozdawczo - wyborcze
[ 04.03.2006 ] Zebranie sprawozdawczo - wyborcze

Dnia 4.03.2006 o godzinie 16 w naszej Jednostce odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze. Wybrane zostały na nim nowe władze OSP. Obecny Zarząd można zobaczyć po kliknięciu tutaj .
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali