Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookEgzamin kończący szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP

Dnia 26.11.2011 odbył się egzamin kończący szkolenie podstawowe Strażaków-Ochotników cz. I i II. z terenu działania Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.

Egzamin kończący szkolenie odbył się na terenie JRG 5 w Łodzi przy ul. Przybyszewskiego. Do egzaminu dopuszczonych zostało 43 ratowników, z czego 5 z naszej jednostki (wszyscy ukończyli kurs wynikiem dobrym). Słuchacze w trakcie egzaminu reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności zdobytych w toku szkolenia. Świadczy to o dużym zaangażowaniu egzaminowanych oraz kadry prowadzącej szkolenie.

Dziękujemy Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr. 8 za odpowiednie przygotowanie naszych druhów do Egzaminu !

Poświęcenie dzwonu "Serce Łodzi"

W niedzielę 18.09.2011 rozpoczęła się uroczystość chrztu nowego dzwonu "Serce Łodzi" dla łódzkiej archikatedry. Uroczystość, podobnie jak przed stu laty, rozpoczęła się orszakiem spod dawnej fabryki Johna, gdzie odlano Zygmunta. Serce Łodzi, tak jak kiedyś, przewieziono na wozie ciągnionym przez szóstkę koni, któremu towarzyszyli nasi druhowie. Orszak dotarł do katedry, gdzie o godz. 14 na placu katedralnym odbyła się msza św. połączona z poświęceniem dzwonu. Rodzicami chrzestnymi Serca Łodzi są przedstawiciele głównych łódzkich wyznań i religii - katolicyzmu, prawosławia, luteranizmu i judaizmu. Po mszy św. Serce Łodzi zostało przewiezione w eskorcie strażaków - ochotników i zawieszone na tymczasowej dzwonnicy.

Nawałnica nad Łodzią

Silny wiatr, ulewa, gradobicie i pioruny zaskoczyły 20.07.2011 łodzian. Przed godz. 16 nad miastem przeszła potężna burza. Nasi strażacy interweniowali w tym dniu dziewięciokrotnie usuwając jej skutki, wracając do jednostki po godzinie 4 w nocy. Najtrudniejszą z akcji okazała się być ostatnia na Dąbrowie, przy ul. Staffa, gdzie pod drzewem stało 5 samochodów osobowych.

Pożar rozlewni rozpuszczalników przy ul. Pomorskiej

W nocy 6 czerwca 2011 około godziny 2.30 wybuchł pożar zakładów produkujących rozpuszczalniki przy ul. Pomorskiej.

Zbiorniki z substancjami zaczęły kolejno wybuchać, nad niebem unosiły się kłęby czarnego, trującego dymu. Płomienie sięgały 10 metrów. Lawa ognia płynęła ul. Pomorską. Z-Ca Komendanta Wojewódzkiego podjął decyzję o zamknięciu pobliskiej szkoły podstawowej. Podczas pożaru doszło do kilkunastu wybuchów, spaliły się również trzy samochody: osobowy, dostawczy i cysterna. Całość gasiło 30 jednostek straży pożarnej przez 9 godzin, do następnego dnia trwało dogaszanie.

Nasi druhowie brali udział w akcji dwukrotnie - raz w czasie pożaru, drugi podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia i dogaszania.

Zakończenie kursu z zakresu ratownictwa technicznego

W dniu 28.05.2011 na terenie JRG 5 przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi odbył się egzamin końcowy po szkoleniu z zakresu ratownictwa technicznego. W szkoleniu tym brało udział 5 osób z naszej jednostki. Czterech strażaków (w tym jedna kobieta), ukończyło egzamin stopniem dobrym, jeden z druhów z wynikiem dostatecznym. Całości przyglądała się komisja egzaminacyjna z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.

 

Fotorelacja z egzaminu praktycznego znajduje się tutaj:

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali