Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookKrajowe Obchody Dnia Strażaka w Łodzi

7 maja 2011 roku Łódź była gospodarzem Ogólnopolskiego Dnia Strażaka, połączonego z jubileuszem 135-lecia Łódzkiej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się na Starym Cmentarzu, gdzie nadbryg. Andrzej Witkowski, st. bryg. Andrzej Wyciszkiewicz i druh Sławomir Emanuel, złożyli kwiaty na grobach strażaków poległych na służbie.

Kolejnym wydarzeniem była Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej. Po nabożeństwie poświęcone zostało pięć nowych ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych Renault Kerax wartych blisko 4,5 miliona złotych. Uroczysty apel przed katedrą oraz złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza zakończył część oficjalną obchodów i rozpoczął wielką defiladę ulicą Piotrkowską. Na czele jechał konno w historycznym umundurowaniu dh Bogdan Mierzejewski z OSP w Wolborzu. Tuż za nim maszerowały Kompanie Honorowe służb mundurowych. W defiladzie uczestniczyły również pojazdy z przełomu XIX i XX wieku. Przemarsz zakończył się na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa gdzie powstał jeden z pierwszych łódzkich oddziałów straży pożarnej.

W w/w obiekcie po raz drugi w historii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Najlepszy Strażak Jednostki OSP" oraz "Strażak Roku". Najlepszym strażakiem naszej jednostki został wybrany druh Krzysztof Bąkowski, który z rąk Pani Prezydent Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej otrzymał nagrodę.

 

Procent dla Łodzi

W dniu 02.04.2011 na zaproszenie Fundacji "Jaś i Małgosia" wzięliśmy udział w festiwalu "Procent dla Łodzi", który odbył się w Manufakturze. Podczas festiwalu, wspólnie z innymi organizacjami OPP z naszego miasta, przekonywaliśmy Łodzian, że warto zostawić 1 % w rodzinnym mieście.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze

W dniu 05.03.2011 w jednostce naszej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Zebranie otworzył Prezes - dh Krzysztof Bąkowski, po czym przekazał głos Przewodniczącemu zebrania - druhowi Pawłowi Frankowskiemu.
Wśród gości stawili się: Prezes ZOM OSP RP w Łodzi - dh Sławomir Emanuel, Wiceprezes ZOM OSP RP w Łodzi - dh Jerzy Balcerek, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - st.bryg. Andrzej Wyciszkiewicz, przedstawicielka Delegatury  Łódź - Widzew U.M.Ł. - p. Anna Gebel.
Następnym punktem zebrania było przedstawienie poszczególnych sprawozdań, które przedstawiali: Naczelnik - dh Cichoń Zbigniew oraz Skarbnik - dh-na Jaworska Agnieszka, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - dh Krzysztof Wróbel.
Walne zebranie udzieliło absolutorium ustępującemu zarządowi, po czym nastąpiły wybory Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kolejnych 5 lat. Powołano następujący Zarząd:


Prezes - Krzysztof Bąkowski
Naczelnik - Zbigniew Cichoń
Z-Ca Naczelnika - Grzegorz Stegliński
Sekretarz - Mirosław Janus
Skarbnik - Agnieszka Jaworska
Gospodarz - Tomasz Kuczma
Członek Zarządu - Paweł Frankowski
Członek Zarządu - Bartłomiej Pikuła
Członek Zarządu - Łukasz Jaworski

Po dokonaniu wyborów i ukonstytuowaniu się nowego zarządu goście zaproszeni zabrali głos. Najważniejszymi tematem poruszanym był stan techniczny strażnicy oraz pozyskanie samochodu średniego dla naszej jednostki.

19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
9 stycznia 2011 w niedzielę strażacy z naszej jednostki wraz z OSP Mikołajew, OSP Nowosolna oraz GRS Łódź - Jędrzejów grali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Łodzi, jak co roku główne kwestowanie odbywało się w Manufakturze, którą odwiedziło tysiące łodzian i mieszkańców naszego regionu. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Razem ze strażakami złotym wolontariuszem była Pani Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki. Jak przystało na akcje WOŚP, gdzie głównym „Dyrygentem” jest Jurek Owsiak, tak i z naszej strażackiej strony również nie brakowało „Dyrygenta”, którym był mł. bryg. Mariusz Konieczny Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.
Poniżej przedstawiamy uzyskane kwoty przez naszych strażackich wolontariuszy:

Marcin Marcikowski - 573, 77 zł + 5 USD
Krzysztof Bąkowski - 810, 57 zł + 10 euro
Agnieszka Jaworska - 1000, 85 zł
Dominik Kuczma - 1111, 20 zł
Cezary Bukrym - 652, 30 zł


Łączna kwota uzyskana przez strażaków z naszej jednostki to: 10960, 28 zł.

Wszystkim, którzy byli w opanowanej przez straż pożarną „alei rzemieślników”, obejrzeli nasze pokazy, zapoznali się ze specyfiką pracy strażaków, pogłaskali pieski ratownicze, zakupili kalendarze i przekazali pieniążki dla chorych dzieci bardzo serdecznie dziękujemy!Życzenia świąteczne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali
Losowa Fotografia