Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookBardzo duży pożar w centrum Łodzi przy al. Piłsudskiego
Przez ponad 8 godzin strażacy z naszej jednostki dwoma zastępami dogaszali hale byłych zakładów mechanicznych "Wifama" przy al. Piłsudskiego 143. Na miejscu od godziny 3 nad ranem walczyło aż 35 jednostek straży pożarnej.
Akcję bardzo skomplikował brak wody w pobliskich hydrantach i zbyt niskie ciśnienie, dlatego też trwała ponad 30 godzin.

Po dokładnych oględzinach oględzinach i obliczeniach okazało się, że ogień strawił 15 tys. metrów kwadratowych, a pierwsze szacowane straty wynoszą 25 mln złotych.
Na terenie przy al. Piłsudskiego całkowicie spłonęły trzy hale, jedna częściowo.
Wstępne ustalenia potwierdzają także, że pożar wybuchł od wózka widłowego.
Wkrótce galeria zdjęć z pożaru.
IV Miejsce w I Turnieju strażaków - ochotników w piłkę nożną
W dniu 19.06.2010 na obiekcie "Moje boisko - Orlik 2012" przy ulicy Łupkowej 6 w Łodzi odbył się I oficjalny Turniej w piłkę nożną Strażaków - Ochotników z terenu miasta Łodzi.

Zmagania strażaków można było oglądać już od godziny 9.30, a finałowy mecz pomiędzy jednostkami OSP z Mileszek oraz Łagiewnik rozpoczął się około godziny 15.00. Wynikiem 1-6 zwyciężyli strażacy z Mileszek. W meczu o III miejsce nasza drużyna zmierzyła się z zaprzyjaźnioną jednostką OSP Mikołajew, niestety mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla rywali.

Zespoły walczyły o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łodzi.

Organizatorem i fundatorem nagród dla łódzkich strażaków jest Zarząd Oddziału
Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodzi.

I miejsce: OSP Mileszki
II miejsce: OSP Łagiewniki
III miejsce
: OSP Mikołajew
Fotorelacja z Turnieju znajduje się w galerii .
Zachęcamy do przeglądania zdjęć.

Akademia Strażaków LEGO w Manufakturze
W miniony weekend (12-13.06.2010) na Rynku Centrum Handlowego Manufaktura zaparkowały wozy strażackie. Jeden z nich był wyjątkowy, bo zbudowano go z ponad 200 tysięcy klocków Lego.

W czasie akcji pod nazwą „Akademia Strażaków LEGO” dzieci chętnie pracowały budując wóz strażacki w naszej obecności. Pociechy dostawały specjalne podstawki z obrysem i na nich budowały z klocków cegiełki o różnych kolorach. Z cegiełek tych kilku mistrzów budowy składało pokaźną postać strażaka i wóz - rodem z amerykańskich filmów o strażakach.

Podczas akcji była również możliwość zobaczenia na żywo strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego, zwiedzania wozów strażackich i zapoznać się z ich wyposażeniem oraz wziąć udział w licznych konkursach dotyczących bezpieczeństwa.
Egzamin kończący kurs podstawowy strażaków - ratowników
W dniu 13.06.2010 egzaminem w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 9 zakończył się kurs podstawowy strażaków - ratowników OSP cz. I i II dla strażaków z terenu miasta Łodzi. Do egzaminu przystąpiło 21 ratowników (w tym 3 druhów z naszej jednostki: Zbigniew Cichoń, Dominik Kuczma, Michał Zagraba) - wszyscy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym.

Podczas egzaminu sprawdzono wiedzę praktyczną związaną ze sprawianiem drabin, prowadzeniem akcji ratowniczo – gaśniczej w pomieszczeniach zadymionych, obsługą sprzętu i aparatów oddechowych oraz zasad BHP podczas akcji.

Całości przyglądali się członkowie komisji egzaminycjnej w składzie: mł. bryg. Piotr Olejniczak, st.kpt. Artur Michalak, st.kpt. Michał Świtacz, st. kpt. Paweł Mańko oraz Członkowie Prezydium Zarządu Miejskiego: dh Jan Kozłowski i dh Krzysztof Bąkowski.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z egzaminu w galerii .
Boże Ciało
W czwartek, 03.06.2010 na Sikawie odbyła się uroczystość związana ze świętem Bożego Ciała. W uroczystości tej brali udział przedstawiciele naszej jednostki.

Procesja poprzedzona była mszą świętą, po której to poczet sztandarowy przemaszerował pod zrobiony przez nas ołtarz. Wszystkiemu towarzyszyły dziewczynki z pobliskiej szkoły podstawowej sypiące płatki kwiatów oraz ministranci z dzwonkami.
W procesji wzięło udział bardzo dużo mieszkańców naszego osiedla, a pogoda mimo ostatnich opadów - dopisała.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości .

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali